Pomocnicy Pani Jesieni

Z jesienią wiąże się bogata tematyka: zbiory warzyw i owoców, przygotowania zwierząt do zimy, uwrażliwienie na piękno złotej polskiej jesieni.
    5 listopada 2019 r. na uczniów klas I – III czekała w bibliotece szkolnej miła niespodzianka. Koleżanki i koledzy z VI b przygotowali pod kierunkiem pani Małgorzaty Linek przedstawienie
pt. „ Pomocnicy pani Jesieni”. Celem było ukazanie charakterystycznych cech jesieni oraz zachowania zwierząt, które przygotowują się do zimy.
    Dzieci z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzały inscenizację, a potem z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w przygotowanych dla nich konkurencjach wiedzowych
i sprawnościowych. Miały okazję posegregować pomieszane przez wiatr dary jesieni, pomóc odnaleźć jeżykowi zgubione liście rozwiązać zagadki oraz wskazać prawdziwe i fałszywe zdania związane z jesienią. Na koniec spotkania musiały wykazać się sprawnością fizyczną: w w rzędach przekazywać sobie niewielki orzeszek.
Wszyscy świetnie się bawili.

Opracowała  M. Linek
                                                                  fot. M. Kamola