Dzień Pluszowego Misia

25 listopada - to dzień, w którym na całym świecie obchodzone jest „ Święto Pluszowego Misia”. W naszej szkole nie zabrakło atrakcji związanych z tym dniem. Uczniowie kl. 1 – 3 przyszli do szkoły ze swoimi miśkami. Uroczysty dzień rozpoczął się od sesji zdjęciowej z pluszakami.
    Głównym punktem obchodów „Misiowego święta” było spotkanie zorganizowane
 w bibliotece szkolnej. Dzieci miały okazję wysłuchać historii powstania święta Pluszowego Misia, odpowiadały na pytania dotyczące niedźwiedzi. Następnie z wielkim zaangażowaniem brały udział w konkursach i zabawach przygotowanych przez panią bibliotekarkę.
     Były to: „ Misiowe puzzle” - układanie portretu misia, „ Niedźwiedzia łapa” - chwytanie rękawicą wykałaczek, „ Znajdź różnice”, „ Pomóż pokonać misiowi labirynt” oraz rysowanie misia na podstawie wiersza. To zadanie było trudne, ponieważ trzeba było narysować misia mając zawiązane oczy. Śmiechu było co niemiara, gdy rysownicy zobaczyli swoje „dzieła” po odsłonięciu oczu. Misiowie konkurencje przeplatano zabawą ruchowo – naśladowczą „ Jedna łapka, druga łapka”.
     Ten miśkowy dzień wywołał wśród dzieci wiele uśmiechów i radości. Na zakończenie miłego spotkania dzieci otrzymały misiowe gadżety oraz odznakę „ Przyjaciel Pluszowego Misia”.

oprac. i fot. M. Linek