Jasełka 2019 kl.III.

JASEŁKA SZKOLNE

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o troskach dnia codziennego.
Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili jasełka bożonarodzeniowe.
W tym roku odbyły się 20 grudnia 2019r.przygotowane przez uczniów kl.3 pod kierunkiem wychowawcy Agaty Wiadrowskiej -Jasiocha. Scenariusz przedstawienia bożonarodzeniowego przedstawiał perypetie dwóch stanów „piekła” i ,,nieba”, gdzie ostatecznie dobro pokonało zło.Piękna scenografia  z anielskim orszakiem wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój a młodzi aktorzy zaprezentowali swoje wokalne umiejętności wykonując przepiękne utwory:„Wigilii czas” , ”Mario czy ty wiesz”,”Maleńki Jezu”, „Leć kolędo” ,”Zaśpiewajmy Mu”.
Całość przedstawienia uatrakcyjnił taniec śnieżynek  z szarfami oraz bajkowe stroje przygotowane przez rodziców. Widownia zachwycona przedstawieniem nagrodziła aktorów gromkimi brawami.

Po części artystycznej pan Dyrektor wraz z księdzem proboszczem złożyli  całej społeczności szkolnej życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie uczniowie udali się do swoich  klas . Tam łamiąc się opłatkiem i składając sobie życzenia przeżywali radość z Bożego Narodzenia.

A.Wiadrowska-Jasiocha