DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE I „B”

„Kochana Babciu, kochany Dziadziu żyjcie nam sto lat, żebyście byli w domu, kiedy wrócimy,

gdy już poznamy szeroki świat”.

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego uczniowie klasy I „b” Szkoły Podstawowej w Gołębiu 6 lutego 2020 roku wierszem, piosenką i tańcem podziękowali im za miłość, opiekę, poświęcenie a także za rozpieszczanie. Najczęściej powtarzającymi się tego dnia słowami były: „kocham i dziękuję”. A za co? Za opowiadane bajki, kluseczki z rosołem, całusy, przytulanie, ciepłe i czułe słowa oraz uśmiech. Ponieważ uroczystość odbywała się w karnawale, nie mogło zabraknąć balu na wiele par. Mnóstwo radości i śmiechu sprawiły zaproszonym gościom: taniec z balonem i na gazecie oraz zabawa dookoła krzesełek. Podsumowaniem był wspólny walc babć, dziadków, rodziców i dzieci do muzyki Johanna Straussa. Na zakończenie uroczystości wykonano wspólną pamiątkową fotografię. Wieczór bardzo szybko minął w miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu tak pięknej uroczystości.

Mariola Kamola – wychowawca kl. I „b”