"Kubuś Puchatek i jego niesamowite przygody"

27 listopada 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy „ Dzień Pluszowego Misia”. Od lat uroczystość ta jest organizowana przez bibliotekę szkolną. W tym roku po raz pierwszy uroczystość „Dzień Pluszowego Misia” odbyła się w nowej bibliotece.
    W tym dniu dzieciaki z kl. I i II przybyły do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami. W towarzystwie swoich miśków obejrzały inscenizację pt. „ Kubuś Puchatek i jego niesamowite przygody” . Inscenizację przygotowali uczniowie klas piątych należący do Koła Bibliotecznego.
    Dla maluchów przygotowano również wiele atrakcji takich jak: misiowe zagadki, konkursy: „ Labirynt”, „ Połącz w pary identyczne misie”, „ Ozdabiamy misia”, zabawy ruchowe przy piosenkach „ Jedna łapka...”, „ Gdy poczujesz szczęścia smak” oraz zabawa sprawnościowa „ Wędrująca beczułka miodu”. Uczniowie chętnie brali udział w konkurencjach i z ogromnym zaangażowaniem wykonywali zadania konkursowe. Wiele radości sprawiały dzieciakom zabawy ruchowe przy piosenkach.

Podczas imprezy rozdano również nagrody uczniom kl. I za udział w konkursie plastycznym, który odbył się pod hasłem „ Moja ulubiona postać bajkowa”.
Na zakończenie wspólnej zabawy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale „ Przyjaciela
i Przyjaciółki Pluszowego Misia” oraz słodkie „Małe co nieco”.
    Spotkanie sprawiło wszystkim dzieciom wiele radości i dostarczyło miłych wrażeń.
Mam nadzieję, że zorganizowana uroczystość na długo pozostanie we wspomnieniach dzieci.

M. Linek