Magiczny świat książki.

Dnia 5 listopada 2018 r. klasa IVb i klasa I razem spotkały się na zajęciach pt. "MAGICZNY ŚWIAT KSIĄŻKI". Było to pierwsze z cyklu spotkań. Zostało ono zorganizowane przez panią Monikę Murat i Agnieszką Kozak - wychowawczynie w/w klas.

Na zajęciach uczniowie klasy IVb czytali młodszym kolegom baśń "Brzydkie kaczątko" H. CH. Andersena. Potem wszyscy odpowiadali na pytania ze znajomości zaprezentowanego tekstu i kończyli zadania czytane przez nauczyciela. Na koniec uczestnicy wzięli udział w zabawie ruchowej. Była to pantomima, w której uczniowie wcielali się           w postać brzydkiego kaczątka. Ruchem ciała i mimiką musieli zobrazować tekst czytany przez nauczyciela oraz pokazać odczucia towarzyszące opisywanej postaci.

Dzieci chętnie brały udział w proponowanych zabawach i wszyscy świetnie się bawili.

Opracowała: A.  Kozak