"Drzewko za butelkę" 2016

Jesteś tu: » Strona startowa » Drzewko za butelkę. » "Drzewko za butelkę" 2016

Podsumowanie XIV edycji Akcji „Drzewko za butelkę” – 2016r.

w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Gołębiu

Już po raz kolejny  w naszej szkole odbyła się akcja ekologiczna „Drzewko za butelkę” organizowana przez Zakłady Azotowe Puławy w ramach programu „Odpowiedzialność i Troska”.

Polegała ona na zbieraniu plastikowych butelek po napojach typu PET.

W zamian za opakowania, które trafiają do recyklingu, trzy najlepiej zbierające klasy z naszej szkoły otrzymały nagrody - dyplomy i upominki. Natomiast zwycięska klasa IV otrzymała dodatkowo nagrodę pieniężną.

W akcji uczestniczyły wszystkie klasy szkoły podstawowej i cieszyła się ona  dużą popularnością wśród dzieci i rodziców. W tym roku uczniowie naszej szkoły zebrali 297 688 sztuk butelek.

Tegoroczna akcja zakończyła się 15 kwietnia.

Natomiast uroczyste podsumowanie Akcji „Drzewko za butelkę” odbyło się

7 czerwca 2016r. w siedzibie Dyrekcji Naczelnej Zakładów Azotowych Puławy

Najlepiej zbierającą klasą ze wszystkich klas z różnych placówek oświatowych powiatu puławskiego w przeliczeniu na jednego ucznia, okazała się klasa IV ze Szkoły Podstawowej w Gołębiu. W nagrodę klasa dostała dofinansowanie do wycieczki, a każde dziecko album „Natura z energią” i małe drzewko.

Najlepszym zbieraczem w naszej szkole została uczennica klasy III – Natalia Pyra zebrała 18 255 butelek. Dużo butelek zebrał także Franciszek Grzybowski z klasy IV - 15 000,  Amelia Korpysa z klasy IV – 14 500, Marcin Cybula z klasy VIB – 11 250 i Julian Urbański z klasy VIB – 10 342

- Łączna liczba zebranych butelek przez wszystkie klasy -  297 688 sztuk

- Średnia liczba butelek na jednego ucznia w szkole - 1 672  sztuki

- Trzy najlepsze klasy w ilości butelek na jednego ucznia:

I miejsce klasa IV     3 529 sztuk/ na osobę;

ilość wszystkich butelek w klasie 88 255