"Drzewko za butelkę" 2017

Jesteś tu: » Strona startowa » Drzewko za butelkę. » "Drzewko za butelkę" 2017

Podsumowanie XV edycji Akcji „Drzewko za butelkę” – 2017r.

w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Gołębiu

Kolejny raz w naszej szkole odbyła się akcja ekologiczna „Drzewko za butelkę” organizowana przez Zakłady Azotowe Puławy.

Polegała ona na zbieraniu plastikowych butelek po napojach typu PET.

W zamian za opakowania, które trafiają do recyklingu, trzy najlepiej zbierające klasy z naszej szkoły otrzymały nagrody - dyplomy i upominki rzeczowe. Zwycięska klasa V otrzymała dodatkowo nagrodę pieniężną.

W akcji uczestniczyły wszystkie klasy szkoły podstawowej. W tym roku uczniowie naszej szkoły zebrali 207 117 sztuk butelek.

Tegoroczna akcja zakończyła się 26 kwietnia.

Natomiast uroczyste podsumowanie Akcji „Drzewko za butelkę”, w której uczestniczyło 28 placówek oświatowych (szkół i przedszkoli) z powiatu puławskiego odbyło się 1 czerwca 2017 r. w siedzibie Dyrekcji Naczelnej Zakładów Azotowych Puławy.

Najlepszym zbieraczem całej akcji została uczennica naszej szkoły Patrycja Kamola z klasy III B, która zebrała 27 161 butelek.  Dużo butelek zebrała także Natalia Pyra z klasy IV – 23 000, Franciszek Grzybowski z klasy V - 10 000,  Amelia Korpysa z klasy V – 8 700, Alan Kozak z klasy V – 7 000.

- Łączna liczba zebranych butelek przez wszystkie klasy -  207 117 sztuk

- Średnia liczba butelek na jednego ucznia w szkole - 1 468 sztuk.

- Trzy najlepsze klasy w ilości butelek na jednego ucznia:

I miejsce klasa V     2 833 sztuk/ na osobę;

ilość wszystkich butelek w klasie 67 996