" Piraci na Książkolandii" - pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej.

Jesteś tu: » Strona startowa » " Piraci na Książkolandii" - pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej.

" Piraci na Książkolandii" - pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej.

11.03.2014 r. - dla uczniów kl. I SP w Gołębiu to wyjątkowy dzień. Każdy pierwszak odświętnie ubrany z niecierpliwością wyczekiwał rozpoczęcia zajęć.

Tego dnia każdy z nich miał stać się oficjalnym czytelnikiem biblioteki szkolnej. Punktualnie o godz. 13.15 do sali weszli "Piraci z wyspy Książkolandia", wzbudzając wielkie zaciekawienie wśród przyszłych czytelników.
Dziewczęta z Koła Bibliotecznego przedstawiły inscenizację pt. " Piraci na Książkolandii" zaczerpniętą z czasopisma " Biblioteka w Szkole"
nr 10/2013. Następnie przeprowadziły szereg zadań dla pierwszaków, rozwiązanie których pozwoliło zdobyć dyplom pasowania na czytelnika.
 Potem nastąpiło złożenie uroczystego ślubowania przez pierwszaków. Pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej dokonał pan Krzysztof Gowin dyrektor Szkoły Podstawowej  im. Stefana Czarnieckiego w Gołębiu.
Nowo przyjętym małym czytelnikom życzymy ciekawych spotkań z książką, przeżywania z bohaterami książkowymi wielu przygód, rozwijania zainteresowań.

M. Linek - nauczyciel biblioteki szkolnej