Jesteś tu: » Strona startowa » Dzień Bezpiecznego Internetu 2014 w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Gołębiu

11 lutego 2014 rozpoczęliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało „Razem tworzymy lepszy Internet” .Obchody tego DBI zaczęliśmy od ogłoszenia na naszej szkolnej stronie internetowej informacji o tym święcie. Po tej informacji zabraliśmy się pełna parą do realizacji zadań związanych z

Dniem Bezpiecznego Internetu 2014.

Na początek wszystkie klasy młodsze przygotowały znaczki reklamujące DBI 2014

. Te znaczki były znakiem rozpoznawczym wszystkich uczestników akcji , którzy dumnie integrowali się tego dnia.

Następnie zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne dla klas I - III z wykorzystaniem internetu . Wykorzystaliśmy do tego internetowe filmiki pt. „ Owce w sieci”.

Do udziału w edukacji uczniów została zaproszona pielęgniarka szkolna – pogadanki na temat : Nasze zdrowie ,a internet” zostały przeprowadzone w każdej klasie , pedagog szkolny przeprowadził w klasach I-III pogadankę „Bezpieczeństwo w sieci”

Wszyscy rodzice naszej szkoły otrzymają ulotki informacyjne nt. bezpieczeństwa w sieci. Zapoznaliśmy rodziców i dzieci ze stroną www.sieciaki.pl

Zorganizowaliśmy konkurs na plakat na temat „Jak bezpiecznie korzystać z internetu”?

Nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Gołębiu.

Przeprowadziliśmy również zajęcia edukacyjne w klasach I -III w oparci u o scenariusz projektu edukacyjnego FDN - "Necio.pl"

Dzieci wykonały również gazetkę szkolną na temat: „Bezpieczny internet”

Podsumowując całą akcję DBI 2014 zaliczamy do udanych imprez . Dzieci chętnie wzięły udział w niej ,poszerzyły swoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu Dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji zadań.

Edukacji Wczesnoszkolnej

przy SP Gołębiu