KL.II b w Pająkowie.

Jesteś tu: » Strona startowa » KL.II b w Pająkowie.

KL.II b w Pająkowie.

Dnia 9.06.2017 razem z wychowawczynią p. Moniką Murat pojechaliśmy do Przetwórni Owoców i Warzyw KROKUS, która mieści się w miejscowości Pająków. Pracownicy bardzo miło nas przywitali i przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji.

Na początek zorganizowano quiz na temat uprawy owoców i warzyw.

Okazało się że dzieci z naszej klasy bardzo dużo wiedzą na ten temat i bardzo chętnie odpowiadały na pytania i zagadki.

Następnie przeszliśmy na halę produkcyjną, dostaliśmy fartuchy ochronne, czapki i rękawiczki. Bohaterem spotkania była truskawka a dokładniej kompot truskawkowy. Poznaliśmy poszczególne etapy produkcji tego przysmaku. Mogliśmy nie tylko wszystko dokładnie zobaczyć ale także braliśmy w tym udział. Dzieci z pomocą pracowników ważyły truskawki, szypułkowały, napełniały słoiki. Widzieliśmy jak słoiki są zakręcane i etykietowane.Naprawdę bardzo nam się to podobało.
Na koniec pojechaliśmy do sąsiadującej Stadniny Koni Bajka. Tam dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o zachowaniu i pielęgnacji koni. Każdy z nas mógł spróbować oprowadzania na kucyku lub koniu. Na koniec upiekliśmy kiełbaski na ognisku i wróciliśmy do domu.
                                                                                                              Ucz. Julia Orzechowska