I znów miło było się spotkać

Jesteś tu: » Strona startowa » I znów miło było się spotkać

I znów miło było się spotkać

Dnia 13 czerwca 2017 roku uczniowie klasy II a odwiedzili kolegów z klasy III ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Puławach.

W  sali ceramicznej czekały na dzieci serca wycięte z gliny. Wszyscy pięknie je ozdobili, a następnie zostały wypalone w piecu i będą miłym upominkiem dla tatusiów.

Potem dzieci były w Sali Doświadczeń Świata. Poznawanie tu odbywa się poprzez zmysły, dzięki czemu dostarczane do układu nerwowego informacje wpływają bardzo pozytywnie na pamięć, koncentrację, naukę, a przede wszystkim na chęć podejmowania aktywności.

W sali SI (Integracja Sensoryczna) uczniowie bawili się w basenie z kulkami, huśtali na dużej huśtawce, skakali na trampolinie itp.                                                       Następnie obejrzały salę lekcyjną klasy III. Najbardziej im się spodobały  stoliki, których wysokość można regulować w zależności od wzrostu. Potem wszyscy udali się na stołówkę, gdzie rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Były też wspólne śpiewy, zabawy i pociąg, który wiózł dzieci na zasłużony, letni wypoczynek.

Czas szybko minął i trzeba było się pożegnać. Umówiliśmy się z wychowawczynią   p. Renatą Olszowiec  i dziećmi na kolejne spotkanie we wrześniu w Gołębiu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i szczęśliwi..

Uważam, że poznanie dzieci z ośrodka uczy wrażliwości i poszanowania drugiego człowieka, nawet gdy różni się od nas.

Wychowawca kl.II a – Maria Gawrylak