UCZNIEM BYĆ –TO WAŻNA SPRAWA

Jesteś tu: » Strona startowa » UCZNIEM BYĆ –TO WAŻNA SPRAWA

UCZNIEM BYĆ –TO WAŻNA SPRAWA

Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Pierwsze trzy miesiące to czas na poznanie tego miejsca, jego zwyczajów, zdobycie nowych wiadomości i umiejętności. Wszystkie te działania mają przygotować dzieci do wielkiego wydarzenia – ślubowania.

Ten szczególny dzień odbył się w zimowej scenerii 29 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Gołębiu.

Pierwszoklasiści w obecności  Wójta Gminy Puławy-Krzysztofa Brzezińskiego , Dyrekcji Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, wychowawczyń z przedszkola oraz swoich najbliższych rozpoczęli program artystyczny, pt. „Pippi  idzie do szkoły”. Pierwszoklasiści mieli za zadanie przekonać Pończoszankę , że szkoła jest fajnym miejscem , gdzie można się wiele nauczyć        i miło spędzać czas. Prezentacją o sobie , piosenkami oraz tańcem próbowali przekonać bohaterkę do podjęcia nowej decyzji-ZOSTAJĘ W SZKOLE. Udało się!!                                                                                          –Dumni pierwszoklasiści  złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie zostali pasowani przez Pana Dyrektora Krzysztofa Gowina historyczną szablą na ucznia SP w Gołębiu. Po pięknych przemówieniach małym bohaterom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Wszyscy wspólnie z zaproszonymi gośćmi na tle kolorowej dekoracji  pozowali do pamiątkowych zdjęć. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców.

Moim uczniom  życzę, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila. A Rodzicom dziękuję za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Wychowawca klasy I

Agata Wiadrowska-Jasiocha