SUKCES UCZNIÓW Z GOŁĘBIA

Jesteś tu: » Strona startowa » SUKCES UCZNIÓW Z GOŁĘBIA

SUKCES UCZNIÓW Z GOŁĘBIA

W dniach 28.02 – 02.03. 2018r. młodzież ze Szkoły Podstawowej w Gołębiu brała udział

w XI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM „ HETMANY- 2018” w Warszawie. Odbywa się on, co roku, a biorą w nim udział uczniowie, ze szkół noszących imię hetmana Stefana Czarnieckiego

z całej Polski.

Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach: wiedza oraz projekt plastyczny związany ze Stefanem Czarnieckim.

W tegorocznej w edycji w kategorii projekt uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces i zajęli następujące miejsca:

I – miejsce: Emilka Kramarczyk z klasy VII,

III – miejsceWiktoria Grzelak , również z VII klasy ,

wyróżnienie otrzymała Julia Antoniak z klasy VI.

Uczniów do konkursu plastycznego przygotowywała Dorota Jabłońska.

Gratulujemy naszym utalentowanym uczennicom wielkiego sukcesu.

Podczas trzydniowego pobytu w Warszawie uczestnicy konkursu w kategorii wiedza spotykali się z młodzieżą reprezentującą szkoły noszące imię hetmana z całej Polski. Wspólnie odwiedzali ciekawe miejsca Warszawy.  W tym roku zwiedzali Muzeum Cytadeli Warszawskiej, Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Warszawy. Byli w kinie i na spotkaniach integracyjnych. Podsumowaniem pobytu w stolicy była Gala Hetmańska.

W tym roku w konkursie wiedzy o Hetmanie Stefanie Czarnieckim szkołę reprezentowali uczniowie: Emilia Kramarczyk, Dominika Cybula, Sebastian Osiak.

Uczniów do konkursu w tej kategorii przygotowywała Pani Elżbieta Lipka.

D.Jabłońska