POWITANIE JESIENI W KLASIE II

Jesteś tu: » Strona startowa » POWITANIE JESIENI W KLASIE II

POWITANIE JESIENI W KLASIE II

Jesień jak zawsze zachwyca wszystkim swoim urokiem. Chcemy jak najwięcej rozkoszować się jej kolorystyką, zapachem i smakami.

Tego roku uczniowie klasy II w oryginalny sposób powitali obecną porę roku.

W czwartkowy dzień na podróż pełną wrażeń zabrał nas nietuzinkowy  pojazd-zmotoryzowana bryczka, która zawiozła dzieci na Wólkę Gołębską. Tam czekało już na nas ognisko i pieczone ziemniaki.

Zabawę z ziemniakiem rozpoczęliśmy od poznania historii i ciekawostek  związanych z tą rośliną ,która będzie motywem przewodnim naszych konkursów i rozgrywek sportowych.

W konkurencjach sportowych dzieci zmierzyły się podczas sadzenia ziemniaków, zbierania ich na czas, robienia  zakupów, przenoszenia slalomem upieczonych na łyżce ziemniaków  czy też w rzucaniu do celu.

Dodatkową atrakcją był Dzień Chłopaka –prezenty ,tort i słodycze były dodatkiem do życzeń .Każdy chłopiec otrzymał czapkę odblaskową na jesienne wycieczki rowerowe. Całość imprezy dopełniły pieczone kiełbaski i ziemniaki , które z ogniska smakowały nadzwyczajnie pysznie. Dzieciom niesamowitą frajdę sprawiło spotkanie ze zwierzętami hodowlanym.

Bardzo dziękujemy państwu Janek za zaangażowanie i trud w zorganizowaniu nam tak wspaniałego dnia z tyloma różnymi atrakcjami .Na długo pozostanie on w naszej pamięci. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody!!

DZIĘKUJEMY

uczniowie kl.II wraz z wychowawcą A.Wiadrowską-Jasiocha