Jesteś tu: » Strona startowa » O szkole » Misja szkoły

MISJA SZKOŁY

Przesłaniem programu wychowawczego naszej szkoły jest wychowanie człowieka poszukującego prawdy, dobra, piękna, odpowiedzialnego za siebie      i za innych, uznającego tradycje i dobro wspólne jako podstawę życia społecznego.

Istniejemy po to, aby w atmosferze odpowiedzialności, uczciwości, kreatywności i dążenia do sukcesów towarzyszyć uczniom na drodze do poznawania i spełniania siebie.

Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnym współistnieniu współpracy trzech stanów: nauczycieli, uczniów i rodziców.

Szanujemy prawo każdego człowieka do odmienności myśli, poglądów, wyboru dróg życiowych, oryginalności i kreatywnego myślenia.

Pielęgnujemy umiejętności dzielenia się emocjami, uwrażliwiamy na uczucia innych ludzi.

Podstawą naszego działania jest rzetelne zdobywanie wiedzy przydatnej w dorosłym życiu i pełnieniu różnych odpowiedzialnych ról społecznych.

Jesteśmy przekonani, że realizacja naszych założeń zapewni uczniom satysfakcję, zadowolenie i godny poziom życia.